mosaico

Velaquí tedes aos gañadores do IV Certame de Debuxo da Natureza…NORABOA A TODOS!

2ª CATEGORÍA (14 anos ou máis)

Os tres primeiros postos no certame recaeron sobre:

ganadores

Seguindo o especificado nas bases reguladoras, e tendo en conta que un mesmo autor soamente pode ser galardoado cun premio nalgunha das súas obras, a selección foi especialmente difícil nesta categoría.

Na seguinte figura móstranse as 9 obras que acompañarán aos tres primeiros premios para ilustrar o calendario 2017. De entre elas, considéranse “gañadores na súa especie” aos autores das ilustracións que representan a Foeniculum vulgare, Papilio machaon, Sciurus vulgaris, Tyto alba, Anax imperator, Picus sharpei, Margaritifera margaritifera. Aquelas que representan a Misumena vatia e Boletus aestivalis non teñen consideración de “gañadores na súa especie”, por pertencer a autores xa galardoados nos primeiros postos, pasando estes dous premios a quedar desertos pese a figurar as obras no calendario.

Así mesmo, o xurado decidiu tamén deixar desertos os premios nas seguintes especies: Daboecia cantabrica, Troglodytes troglodytes, Pinus sylvestris, Crocidura russula, Falco subbuteo, Castanea sativa.

1ª CATEGORÍA (menores de 14 anos)

Velaquí as 12 obras que ilustrarán o calendario 2017, considérandose “gañadores na súa especie” aos autores das ilustracións que representan a Daboecia cantabrica, Troglodytes troglodytes, Foeniculum vulgare, Papilio machaon, Crocidura russula, Falco subbuteo, Castanea sativa, Picus sharpei, Formica rufa, Margaritifera margaritifera, Salmo trutta trutta.

A que representa a Pinus sylvestris non ten consideración de “gañadora na súa especie”, por pertencer a un autor xa galardoado.

Así mesmo, e a pesar de ser excluidas polo xurado da súa aparición no calendario, tamén son “gañadores na súa especie” as obras dos seguintes artistas:

Daniel Ferreño Meilán, pola obra titulada “TEIXEDORA NA QUEIROGA” (Misumena vatia)

Pablo Mosquera Pérez, pola obra titulada “ESQUÍO PEQUENO” (Sciurus vulgaris)

Inés Martín Rouco, pola obra titulada “TE ESPERO EN CASA” / “ESPERO EN CASA” (Tyto alba)

Luana Álvarez Sánchez, pola obra titulada “AIRE DE COLORES” (Anax imperator)

Lidia María Blanco Fraga, pola obra sen título de (Boletus aestivalis)

Nesta categoría o xurado decidiu tamén deixar deserto o premio nas seguintes especies: Cuculus canorus, Pinus sylvestris.

MOITAS GRAZAS A TODOS OS PARTICIPANTES!!

Estade agora atentos ás novidades que vaiamos publicando na nosa web respecto das datas da exposición pública das obras e do acto de entrega de premios.

Colabora

emalcsa